Školní výukový a adaptační týden

Děti stráví celkem pět dnů mimo ruch města. Dopoledne probíhá běžná výuka s vyučujícími, odpoledne je naplánován zábavní adaptační program s pohybovými a environmentálními prvky.

Pro rok 2021 je ubytování zajištěno ve dvou lokalitách:

Hornický penzion Bohutín

Nově otevřený penzion leží v samotném srdci CHKO Brdy, cca. 2 km od Příbrami. Útulný penzion je zasazen do prostoru bývalé šachty „Rudolfka“ v Bohutíně. Jeho dominantou je ojedinělá stavba svého druhu – vysoká železobetonová těžební věž (42m), v současné době sloužící jako vyhlídka. V areálu pozemku penzionu jsou rozsáhlé výběhy se zvířaty. Využíváme možnosti kontaktu dětí s nimi, je možné zařídit i projížďku na velbloudech a oslíkách. Naše aktivity konáme samozřejmě hlavně venku v přírodě, na sousedních loukách, v Brdských lesech, zdejších stezkách, hřištích, v případě nečasu je ale možné využít i blízkou tělocvičnu.

 

Chata Radost

Chata Radost v Deštném v Orlických horách, jejíž areál se skládá z hlavní budovy a osmi dřevěných celoročně obyvatelných chatek s vlastním sociálním zařízením. Místo nabízí široké možnosti pro aktivity v přírodě. V blízkém okolí je možné navštívit oboru s daňky a divokými prasaty, vrch Špičák s překrásným výhledem do okolí nebo farmu se zvířaty.

 

Řešení jednotlivých úkolů je protnuto s příběhem dětské knihy Ostrov Socci. Ilustrované postavy Jarmily Havlíkové pak dotváří celkovou vizuální identitu. Základní misí bloků je vždy simulovaná záchrana světa před zlovůlemi krutého panovníka Pepina. Páteční Enviro bojovka by měla na závěr prověřit získané znalosti z kurzu a dovést děti k cennému pokladu.

 

 

Stravování probíhá formou:

  • snídaňový bufet
  • dopolední svačina
  • polední oběd
  • odpolední svačina
  • večeře
  • pitný režim po celý den

Doprava:

Doprava je zajištěna z místa poskytování vzdělání do místa konání kurzu a zpět

 

Kontaktní formulář